Franciszkański Dom Rekolekcyjny w Cieszynie

Nasz ośrodek znajduje się w samym centrum Cieszyna przy kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. Dysponujemy 54 miejscami noclegowymi. Uczestnicy rekolekcji zakwaterowani są w 12 pokojach. Każdy pokój posiada łazienkę. Wraz z zakwaterowaniem zapewniamy pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie). Do dyspozycji są 3 pomieszczenia, które mogą być wykorzystane na konferencje lub spotkania w grupach. Jedno z pomieszczeń wyposażone jest w sprzęt audiowizualny (projektor, nagłośnienie).

Na dzień dzisiejszy nie dysponujemy parkingiem.

Centrum Cieszyna posiada wyjątkową atmosferę, a zwłaszcza zabytkowa starówka jest miejscem, które chętnie się zwiedza. W pobliżu znajdują się również parki: lasek miejski i wzgórze zamkowe - miejsca sprzyjające wyciszeniu. Ponadto Cieszyn posiada inne walory kulturalne jak teatr i muzeum. Wszystkie organizowane przez nas rekolekcje czy dni skupienia są prowadzone w oparciu o duchowość frandszkańską, zatem sprzyjają one zapoznaniu się lub pogłębieniu znajomości św. Franciszka z Asyżu i duchowości której on dał początek.

 

WAŻNE!

Z uwagi na bliskość granicy państwa istnieje możliwość nieoczekiwanego włączenia się roamingu w telefonach komórkowych, dlatego warto w swoim telefonie ustawić ręczny wybór sieci.

STRAŻ GRANICZNA INFORMUJE:

Każdy obywatel państwa strefy Schengen ma prawo do swobodnego wjazdu na terytorium innego państwa strefy. Nie są z tym związane żadne szczególne formalności. Co oznacza, że można przekroczyć granicę w każdym miejscu (o ile przepisy dla danego terenu nie stanowią inaczej np. parki narodowe, rezerwaty przyrody) i o dowolnej porze. O istnieniu granicy danego państwa informują tablice, które znajdą się w widocznych miejscach. Na granicach pomiędzy państwami strefy Schengen nie jest prowadzona kontrola graniczna. Podczas pobytu na terytorium innego państwa strefy Schengen powinniśmy posiadać ważny dokument potwierdzający tożsamość - paszport lub dowód osobisty.Ta zasada dotyczy również dzieci.

Uwaga! Prawo jazdy, legitymacja szkolna czy studencka, zaświadczenie o złożeniu wniosku o wydanie paszportu lub dowodu osobistego, świadectwo urodzenia, nie są dokumentami potwierdzającymi tożsamość.

Nasz Dom Rekolekcyjny posiada bariery architektoniczne.
Saturday the 4th. OFM 2015.