WSPÓLNOTA KLASZTORU

 

o. Wit Chlondowski, gwardian, definitor, prowincjalny sekretarz misji i ewangelizacji oraz animator ewangelizacji.
Urodził się 8 września 1980 roku w Rybniku. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1999 roku. Dnia 5 lutego 2005 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 27 kwietnia 2006 roku.
Imieniny zakonne obchodzi 15 czerwca.

o. Natalis Falkus, wikariusz domu, kapelan szpitala.
Urodził się 30 czerwca 1970 roku w Knurowie. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1991 roku. Dnia 1 lutego 1997 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 30 kwietnia 1998 roku.
Imieniny zakonne obchodzi  25 grudnia.

o. Rafał Kogut, stacjonariusz.
Urodził się 5 września 1956 roku w Bytomiu. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1975 roku. Dnia 9 stycznia 1980 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 7 kwietnia 1982 roku.
Imieniny zakonne obchodzi 29 września.

o. Jonatan Stanek, kapelan Domu Spokojnej Starości.
Urodził się 30 kwietnia 1967 roku w Morągu. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1991 roku. Dnia 4 lutego 1999 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 10 maja 2000 roku.
Imieniny zakonne obchodzi 1 listopada.

o. Ireneusz Toczydłowski, ekonom.
Urodził się 29 września 1979 roku w Rudzie Śląskiej. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 1999 roku. Dnia 5 lutego 2005 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 27 kwietnia 2006 roku.
Imieniny zakonne obchodzi 28 czerwca.

o. Efraim Kostrzewa, duszpasterz akademicki.
Urodził się 7 grudnia 1981 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2002 roku. Dnia 6 stycznia 2008 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 30 kwietnia 2009 roku.
Imieniny zakonne obchodzi 9 czerwca.

o. Paschalis Jędrzejas, stacjonariusz. 
Urodził się 20 października 1985 roku w Cieszynie. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2005 roku. Dnia 13 lutego 2011 roku złożył śluby wieczyste. Święcenia kapłańskie przyjął 14 kwietnia 2012 roku. 
Imieniny zakonne obchodzi 17 maja.

br. Tadeusz Furgoł
Urodził się 16 maja 1976 roku we Knurowie. Do Zakonu Braci Mniejszych w naszej Prowincji wstąpił w 2004 roku. Dnia 21 lutego 2010 roku złożył śluby wieczyste.
Imieniny zakonne obchodzi 28 października.

Skład personalny aktualny na dzień 27.01.2018 r.

Pro familia:
o. bp Zbigniew Kusy - misjonarz w RCA;
o. Maksym Kopiec - Rzym;

Poprzedni Przełożeni:

o. Alan Rusek - dyrektor bursy (1996-1997);
o. Alan Rusek - gwardian (1997-2000);
o. Teodor Cuber - gwardian (2000-2004);
o. Symplicjusz Sobczyk - gwardian (2004-2013);
o. Wit Chlondowski - gwardian definitor (2013-).
Monday the 20th. OFM 2015.